Ескалація на війні: бойовики можуть захопити Станицю Луганську

За інформацією нашої розвідки, росіяни накопичують значні сили в районі Станиці Луганської. Бронетехніка, артилерія, танки та жива сила – все це може сформувати ударну групу. Нагадаємо, саме в Станиці Луганській нещодавно відбулось розведення сил та засобів. Однак окупанти не лише не покинули свої позиції, а й відмовляються надати Україні можливість відбудувати зруйнований міст. Об этом сообщает vn-beztaby.com со ссылкой на СМИ.

Нещодавно, 7 липня, президент Володимир Зеленський та голова Європейської Ради Дональд Туск відвідали район розведення у Станиці Луганській. Щоправда, українських журналістів туди не пустили. Але високий візит вільно знімали пропагандисти з окупованого Луганська.

Цікаво, що місце, де вільно знімають так звані ЗМІ самопроголошеної "ЛНР", має бути очищеним, як від їх присутності, так і від захисних споруд, які чудово видно на відео бойовиків. Адже в рамках розведення окупанти мають відійти зі зруйнованого мосту вглиб на півтора кілометра. Тобто фактично розведення відбулось тільки з українського боку.

Бойовики не полишили своїх позицій біля гори князя Ігоря, де пам’ятник власне князю Ігорю. Ця висота дозволяє повністю контролювати український берег,
– сказав військовий експерт Дмитро Снєгірьов.


Розведення відбулось лише з українського боку

Сам же міст, заради відновлення якого і відбулось розведення у Станиці Луганській, постійно патрулюють "спостерігачі" бойовиків. Попри це, Володимир Зеленський наголошує: розведення відбулось і скоро Україна власним коштом почне відновлювати міст.

Відбулось розведення військ з обох сторін і зараз ми очікуємо демонтажу бетонних конструкцій з тієї сторони для початку відновлення мосту,
– наголосив Зеленський.

Щоправда, окупаційна влада самопроголошеної республіки тримається протилежної думки. Про це у Twitter написав ватажок луганських найманців Леонід Пасечнік.

Любые односторонние действия Украины на территории ЛНР, частью которой, напоминаю, является и станичный мост, будут восприниматься как очередной акт агрессии. Вы хотите сорвать разведение, украсть денег на строительстве и не так сильно потерять рейтинг https://t.co/ighV2xCsNs

— Леонид Пасечник (@glavalnr) 9 июля 2019 г.

Ба більше, за інформацією нашої розвідки, до Луганська з Росії прибуло суттєве підкріплення – понад сто одиниць бронетехніки та багато живої сили. Вони вже розквартирувались безпосередньо в окупованому обласному центрі та навколишніх селах. Крім того, через розведення у Станиці Луганській 74 будинки із мирними мешканцями опинились у сірій зоні. Тепер там немає української влади.

Вони позбавлені можливості надання медичної допомоги, відповідно не виїжджають на виклики співробітники національної поліції, бо не має гарантії власної недоторканості,
– пояснив Снєгірьов.

Станиця Луганська
Станиця Луганська

Українське військове керівництво та самі армійці, що боронять Станицю Луганську, запевняють: у разі агресивних дій з боку ворога – вони повернуться на старі позиції.

Якщо почнеться ескалація конфлікту, то зайняти позиції, які ми зберігали, не буде важко. Вони не так вже й далеко. Тим паче це наші позиції, які ми добре знаємо,
– запевнив військовослужбовець ЗСУ Олександр.

За планом розведення, далі планують зняти мінні загородження. Це дасть бойовикам можливість вільно зайти в станицю. До речі, тиждень тому саме у замінованому лісі біля Станиці раптово виникла пожежа і частина мін згоріла.

Що відомо про розведення сил поблизу Станиці Луганської?• 26 червня штаб ООС повідомив про початок першого етапу відведення українських підрозділів під наглядом ОБСЄ.
• 27 червня, в районі Станиці Луганської вже проросійські бойовики відвели свої сили та засоби, а також відійшли від пішохідного мосту.
• 28 червня у районі Станиці Луганської розпочався другий етап розведення сил і засобів. Завершився він 30 червня – в ОБСЄ повідомили, що того дня як українські воїни, так і бойовики завершили розведення сил і засобів на узгодженій ділянці в цьому районі.

Після розведення сил сторони конфлікту тут мають створити зони безпеки, оскільки неподалік розташовується неконтрольована ділянка українсько-російського кордону та це вимагають мінські домовленості.

blog_ava
Картинки-привітання з Днем ангела: святкова підбірка
сьогодні
5676
Автор: Євген Назаренко

Джерело статті: “http://24tv.ua/eskalatsiya_na_viyni_boyoviki_mozhut_zahopiti_stanitsyu_lugansku_n1177081”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя